Samsung akıllı hoparlör

samsung-akilli-hoparlor.jpg

Samsung kendi akıllı hoparlörünü geliştirmek için kolları sıvadı. Teknoloji devi Samsung bu alanda da kendi göstermek için geçen haftalarda patent satın almıştı. Samsung akıllı hoparlör piyasasına ne zaman girecek?
 

Samsung, akıllı hoparlör piyasasına giriş yapmayı hedefliyor. Güney Koreli teknoloji devi, son zamanlarda hareketlenen akıllı telefon piyasasın da bende varım demek için kolları sıvadı. Teknoloji devi Samsung, aldığı bir patent ortaya çıkmış ve bu patentte Samsung‘un akıllı hoparlörünü işaret etmişti. Alınan patent aslında sadece bir iddia olduğundan gerçeğe dönüşmeme ihtimali yüksek olduğu için hoparlörün kesin olarak geleceğini söylemek mümkün değildi. Ancak gelen son bilgilere göre Samsung akıllı hoparlör piyasına girmek için hazırlıklara başlamış.

Samsung’un akıllı hoparlör piyasasına giriş iddiaları aslında gün geçtikçe güçleniyor. Aslına bakılırsa Güney Koreliteknoloji devinin bu alana giriş yapması çok mantıklı duruyor. Çünkü akıllı hoparlör piyasasına birçok firma artık giriş yapıyor. Akıllı hoparlör piyasasında Echo ile birlikte Amazon iyi bir satış rakamına erişmişken Google da Google Home ile iyi bir çıkış yapmış durumda. Son olarak Apple geçenler gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte HomePod ile akıllı hoparlörrekabetine dahil oldu. Teknoloji devi Samsung da eğer bu akıllı hoparlör piyasına giriş yaparsa rekabetin iyice kızaşacağını söyleyebiliriz.

Samsung akıllı hoparlör piyasasına hazır mı? 

Samsung bu akıllı hoparlör piyasasına sonradan katılacağı için diğer teknoloji devlerine kadar hazır durumda değil. Hatta son gelen bilgilere göre Bixby henüz İngilizce dilinde bile zaman zaman sorunlar yaşıyor diyebiliriz. Bu kadar gelişmiş akıllı hoparlör varken Güney Koreli Samsung‘un bu ürün üzerinde çok sıkı bir şekilde çalışması gerekiyor. Bu yılın sonunda tanıtılması planlanan Samsung Galaxy Note 8 lansmanın da hoparlörün de tanıtılabileceği ileri sürülüyor.

Samsung Android güncellemesi ile güçlenecek!

Samsung Android güncellemesi için gün sayıyor. Android Oreo için geçtiğimiz günlerde önizleme sürümü yayınlanmıştı. Android Oreo bizlere neler sunuyor ve özellikleri neler? Mobil platformda dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Android, bununla beraber her yıl yeni bir güncelleme ile kendini yeniliyor. Şimde ise Samsung Android güncellemesi için geri sayıma başladı. Android Nougat geçtiğimiz sene ağustos ayında bizlerle olmuştu. Bu da Android Oreo’nun önümüzdeki Ağustos ayında çıkabileceğini işaret ediyor.

Diğer Bloglar